O Nas

Home / O Nas


Witamy na stronie poświęconej szkoleniom z zakresu edukacji seksualnej

Anna Pułjan-Laudańska

psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, seksuolożka (obecnie w procesie uzyskiwania certyfikatu seksuologa klinicznego w Polskim Towarzystwie Seksuologicznym), edukatorka seksualna, wykładowczyni akademicka. 

Doświadczenie zawodowe zdobywała współpracując z instytucjami publicznymi prowadząc psychoterapię, terapię seksuologiczną, diagnozę dzieci z podejrzeniem wykorzystania seksualnego oraz edukację seksualną (dzieci, młodzieży, dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną).

Agnieszka Szczygieł

psycholożka, dyplomowana psychoterapeutka i seksuolożka (w procesie certyfikacji klinicznej), edukatorka seksualna i trenerka. Członkini Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Od kilkunastu lat prowadzi prywatną praktykę terapeutyczną osób dorosłych, dzieci i młodzieży. Doświadczenie kliniczne zdobywała pracując m.in. jako terapeutka i kierowniczka gdyńskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej oraz psychoterapeutka i seksuolożka współpracująca z instytucjami oświatowymi, pomocy społecznej i NGO.

Trochę historii…

Kurs Edukatorów Seksualnych i Seksualność Bez Barier to autorskie szkolenia stworzone przez Annę Pułjan-Laudańską i Agnieszkę Szczygieł.  W latach 2012-2022 szkolenia prowadzone były w ramach Poradni Psychologiczno-Seksuologicznej „Bliżej Siebie”.

W trakcie tych lat przeszkoliłyśmy kilkaset edukatorek i edukatorów seksualnych, którzy pracują w Polsce i zagranicą, a 2022 roku świętowałyśmy XII edycję Kursu Edukatorów Seksualnych.

W obszarze seksualności oraz edukacji seksualnej przeszkoliłyśmy kadry m.in. ośrodków zajmujących się pracą z dziećmi, młodzieżą, osobami z niepełnosprawnością intelektualną, placówek oświatowych oraz miejsc prowadzących specjalistyczną pomoc, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem na Pomorzu, jak i w innych miejscach Polski.

Jako edukatorki czerpiemy z założeń oraz rekomendacji WHO łącząc to z posiadaną wiedzą, doświadczeniem klinicznym oraz szkoleniowym. Charakter szkoleń koncentruje się na pracy seminaryjno-warsztatowej, nastawionej na kształcenie umiejętności praktycznych.

Prężnie działamy przygotowując kolejne/-ych eduaktorki/-ów, gdyż tematy związane z edukacją seksualną są wciąż aktualne i wymagają wiele pracy.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty szkoleniowej.

Kontakt: poradnia_blizejsiebie@poczta.fm